Prezentowe inspiracje dla Niej i dla Niego

Z prezentami świątecznymi zazwyczaj bywa tak, że przez cały rok zbieram na nie pomysły. Około września mając ich już z tysiąc, niestety jedynie w głowie, nagle przed samym grudniem okazuje się, że mam tam jednak totalną pustkę i jak zawsze nie wiem co komu zorganizować. Biegam po tych sklepach w desperacji jak kura bez głowy i jak nawet wpadam na pomysł co dla kogo to okazuje się, że wszystko przebrane i nie ma totalnie nic godnego uwagi. Tak to zazwyczaj bywa.
Tegoroczną listę postanowiłam zatem zapisać gdzieś poza głową i zabrać się do tego nieco wcześniej niż w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem. W tym wszystkim pociesza mnie fakt, że, jak wynika z moich obserwacji, na przypadłość ową cierpi większość społeczeństwa i tych kur bez głowy jest zawsze stado w ten ostatni przedświąteczny weekend.

O ile z kobietami, uważam, jest nieco łatwiej jeżeli chodzi o prezenty- cieszy nas bowiem często sam fakt bycia obdarowanym- o tyle z panami zazwyczaj mam problem. Jakoś mało komunikują oni swoje potrzeby.
Baba podczas każdorazowej przechadzki po galerii wypiskuje z siebie co najmniej kilka prezentowych życzeń. Wystarczy tylko dobrze wyłapywać. No i mieć gruby notes bo pod koniec listopada lista będzie na pewno konkretna i może okazać się jedynym dowodem na to, że ona to właśnie chciała mieć. Często bowiem już podczas następnego pogaleriowego spaceru sama zapomina co było jej "prawdziwym marzeniem! totalnym must heve" ostatniego razu. Panowie, jak już wspomniałam, jakoś mało w tym temacie mówią. Wybrałam zatem dla nich kilka bezpiecznych i dosyć praktycznych prezentów sprawdzających się raczej w każdym przypadku. A tym, którzy jednak nie notowali lub CO GORSZA! nie wyłapywali popiskiwań pań, również śpieszę z pomocą i podsuwam kilka prezentowych inspiracji z mojej listy. Właściwie są to pomysły sprawdzające się praktycznie zawsze. Nic wyszukanego ale czasem na takie proste upominki najciężej wpaść.
A na koniec moja rada: nie ma się co za bardzo spinać. Prezent to w końcu prezent. Najbardziej liczy się gest.

 

 

 

prezenty

1. Myjący krem pod prysznic – TU

2. Balsam do ust – TU

3. Mleczko do ciała – TU

4. Świeczka zapachowa – TU

5. Zestaw do makijażu – TU

6. Szczotka do włosów Tangle Teezer – TU

7. Lakier do paznokci – TU

8. Zimowy balsam do ciała – TU

9. Musująca kostka do kąpieli – TU

 

 

prezenty

1. Piżama – TU

2. Ciepłe kapcie – TU

3. Książka z przepisami na chleby – TU

4. Skarpetki – TU

5. Czajnik na herbatę z zaparzaczem – TU

6. Pojemnik na ciastka – TU

7. Pościel – TU

 

 

prezenty

1. Bluza – TU

2. Kafeteria – TU

3. Skórzane rękawiczki – TU

4. Kapcie – TU

5. Bokserki – TU

6. Piersiówka – TU

7. Mucha – TU

8. Szlafrok – TU